No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Milan jo spektakolar por cinik! Mund Sampdoria pa 4 titullarë dhe mbetet...

Milan jo spektakolar por cinik! Mund Sampdoria pa 4 titullarë dhe mbetet +5 në krye

Vazhdon ecuria e magjishme e Milanit. Skuadra e Stefano Piolit nuk ndalet aspak dhe pse me 4 mungesa kyçe si Ibrahimovic, Leao, Kjaer dhe Bennacer.

Në fushën e Sampdorias, vendosin golat e Kessie dhe Castillejo, teksa dorianët në fund shënuan dhe  patën edhe një drithërimë finale por nuk mundën të ndalin kuqezinjtë.

Milani e nisi ndeshjen fort dhe pjesa e parë ishte totalisht e dominuar por me shumë gabime në sulm. Rebic iu afrua golit.

Goli erdhi me penalltinë e fituar nga Theo për prekje me dorë të mbrojtësit të Sampdorias. Kessie nuk fali nga pika e bardhë.

Në pjesën e dytë, Castillejo gjeti golin e dytë, teksa Tonali goditi shtyllën. Në fund, Sampdoria shënoi me Ekdal, por nuk pati më shanse konkrete.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments