No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Godet Qeqa: Drita bëri futboll dinak!

Godet Qeqa: Drita bëri futboll dinak!

Me dy ndeshjet e sotme (Llapi – Besa 2:0 dhe Drita – Ballkani 2:1) është mbyllur java e 16-të në Superligën e Kosovës.

Ndërkohë, në kryeqytet, FC Prishtina barazoi pa gola me Feronikelin, teksa Arbëria mposhti 1:0 Drenicën, shkruan “Zeri.info”.

Trepça ’89 regjistroi fitore të madhe 3:0 ndaj Gjilanit, teksa Llapi vazhdoi me fitore ndaj Besës 2:0.

Gazetarja Qëndresa Krelani e ka komentuar ndeshjen Drita – Ballkani, e cila mes tjerash ka kritikuar mënyrën e lojës së gjilanasve.

“Ballkani dhe Drita po bëjnë futboll komandues dhe përballjet me këto skuadra janë të vështira”, ka thënë “Qeqa” në “Dueli Sportiv”.

“Nuk kemi çfarë nxjerrim prej kësaj ndeshje, nuk ka nevojë të bëhet futboll artistik mes këtyre dy skuadrave”, thotë ajo.

“Unë kam qejf të shoh futboll burrash, dhe ndoshta 60 minuta i kishte Drita që e përdorte lojën për t’u mbrojtur”, nënvizoi “Qeqa”.

“Drita ka bërë futboll dinak dhe futbollistët kanë të drejtë të bëjnë çfarë të duan. E duartrokas Kastriot Rexhën për dy golat e shënuar”, shtoi ajo.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments