No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Bekim Isufi tregon nëse kjo humbje do ta demoralizojë Ballkanin

Bekim Isufi tregon nëse kjo humbje do ta demoralizojë Ballkanin

Trajneri i mirënjohur kosovar, Bekim Isufi i ftuar në emisionin “Sports Show”, teksa e ka analizuar derbin e zhvilluar në Gjilan, ndërmjet Dritës dhe Ballkanit, që u mbyll me fitoren e “Intelektualëve” 2:1, ka thënë se kjo humbje nuk do të ndikojë në formën e suharekasve.

“Nuk besoj se do të ndikon kjo humbje në formën e Ballkanit. Për shkak se për një vit i kemi këto dy ekipe që takohen dhe ndërrohen pozicionet dhe kështu do të jetë. Duhet shikuar se ndeshjen e radhës Ballkani e ka me Trepçën 89’ dhe i vjen Gjilanit. Kurse Drita ka ndeshjen me Drenicen, Arbërinë dhe me Prishtinën. Dy ekipet nga xhiro në xhiro mund të ndërrojnë pozicionet. Nuk është dallim shumë i madh i pikëve. Nuk besoj se do të futet në presion pasi kanë lojtarë më përvojë dhe ka një trajner që di të menaxhojë edhe situatën”, është shprehur Bekim Isufi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments