No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Liverpool me poker ndaj Wolves, arrin Tottenham në krye të renditjes! 

Liverpool me poker ndaj Wolves, arrin Tottenham në krye të renditjes! 

Liverpool nuk fal dhe me një poker likuidon Wolves në “Anfield Road” duke festuar kështu rikthimin e tifozëve, edhe pse ende të kufizuar.

Skuadra “reds” e nisi fort takimin por duhej një gabim i mbrojtjes kundërshtare që të vinte goli i parë i Salah, duke përfituar.

Më pas, në pjesën e dytë, Wijnaldum do të shënonte një supergol për të çuar shifrat në 2-0, ndërsa më pas Matip dhe në fund autogoli i Semedo do të vulosnin 4-0.

Me këtë sukses, kampionët e Anglisë ngjiten në kuotën e 24 pikëve, po aq sa Tottenham, në krye të renditjes.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments