No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Kean dhe Mbappe shpëtojnë Parisin

Kean dhe Mbappe shpëtojnë Parisin

PSG është kthyer te fitorja në Ligue 1 p asi ka mundur 3-1 Montpellier në javën e 13-të të Ligue 1.

Skuadra e Tuchel ka kaluar në avantazh me Dagba në minutën e 33-të, por vendasit janë kundërpërgjigjur në të 41-ën me Mavididi.

Kampionët e Francës kanë arritur ta sigurojnë fitoren në minutat e fundit të ndeshjes falë golave të Kean në minutën e 77-të dhe Mbappe në të 91-ën.

PSG kryeson  renditjen e kampionatit francez me 28 pikë, ndërsa Montpellier është në vendin e gjashtë me 23 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments