No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Inter mposht Bolognën falë një super Hakimi

Inter mposht Bolognën falë një super Hakimi

Inter ka mundur 3-1 Bologna-n mbrëmjen e sotme në javën e dhjetë të Serisë A.

Zikaltrit kanë parakaluar Juventus-in dhe kanë vënë nën presion Milan-in kryesues.

Skuadra e Conte-s ka kaluar në avantazh me Lukaku-n në minutën e 16-të, me blegun që ka shfrytëzuar forcën e tij fizike kundër Tomiyasu.

Më pas ka shpëthyer Hakimi, i cili ka dyfishuar avantazhin e zikaltërve para fundit të pjesës së parë dhe më pas ka shurar shpresat e Bologan-s me golin e dytë personal dhe të tretin e milanezëvel.

Goli i miqve është shënuar nga Vignato.

Inter-i është ngjitur në vendin e dytë me 21 pikë, dy larg Milani-t që ka një ndeshje më pak, ndërsa Bologna është në vendin e 10-të me 12 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments