No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Fitore me përmbysje e Chelseat ndaj Leeds United

Fitore me përmbysje e Chelseat ndaj Leeds United

Chelsea ka shënuar fitore të rëndësishme para tifozëve të vet në duel me Leeds-in, me rezultat 3:1. Ishte ky një triumf me përmbysje dhe aspak i lehtë për “Blutë e Londrës”, të cilët e panë veten në disavantazh pas golit të Bamford në minutën e katërt. Oliver Giroud po kalon një moment pozitiv dhe gjeti golin e barazimit në minutën e 27-të.

Kampioni i botës devijoi saktë një asist të James dhe gjeti golin e parë në kampionat për këtë sezon. Goli i avantazhit për skuadrën vendase erdhi pas një ore lojë. Këndore për Chelsea dhe goditje me kokë e Kurt Zouma.

Topi në rrjetë dhe goli i katërt në Premier League për mbrojtësin francez, i cili është golashënuesi më i mirë i skuadrës bashkë me Timo Werner. Në fund pati festë edhe për amerikanin Pulisic, i cili vulosi fitoren me “tris” të Chelsea.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Ish-futbollisti shqiptar ndërron jetë nga Covid-19

Covid-19 i ka marrë jetën ditën e sotme, ish-futbollistit të shquar të Turbinës, Ndriçim Beshiri, zemra e të cilit pushoi të rrahuri...

Nga maji, tifozët do të lejohen në ndeshjet e Serie A

Kryeministri italian, Mario Graghi ka shpallur masat e reja për Covid-19. Ai deklaroi se nga prilli, sportet si futsall,...

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Recent Comments