No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Cadiz shtang Barcelonën, i del "dardhë me bishtë"

Cadiz shtang Barcelonën, i del “dardhë me bishtë”

Cadiz ka marrë një fitore befasuese 2-1 kundër Barcelona-s në javën e 12-të të La Liga-s.

Ndeshja e luajtur ne Estaduio Ramon është mbyllur 2-1 në favor të ekipit të Cervera-s.

Vendasit kanë kaluar në avantazh me Gimenez pas tetë minutash, miqtë kanë barazuar në minutën e 46-të me një autogol të Alcala-s.

Goli që ka vendosur ndeshjen është realizuar nga Negredo në minutën e 63-të.

Sulmuesi i vebdasve ka shënuar një minutë pas futjes në fushë dhe i ka dhuruar tri pikë të rëndësihme skuadrës së tij.

Cadiz, bë fakt, është ngjitur në vendin e pestë të renditjes me 18 pike, ndërsa Barcca mbetet në vendin e 7 me 14 pikë, 12 ;ikë larg kreut që mbahet nga Atletico Madrid.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments