No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Reali kthehet te fitorja falë gafës së Sevillas

Reali kthehet te fitorja falë gafës së Sevillas

Real Madrid ka mundur 1-0 Sevilla-n në transfertë dhe është kthyer te fitorja në La Liga pas dy humbjeve dhe një barazimi të marra në tri ndeshjet e mëparshme.

Ndeshja e zhvilluar në Shanchez Pizjuan, siç e tregon edhe rezultati, ka qenë e luftuar, por madrilënet kanë arritur të largohen me tri pikët falë një gabimi të pabesueshëm të portierit kundërshtar Bono.

Një gabim që ka ardhur në minutën e 55-të të sfidës, me numrin 13-të të Sevilla-s që ka devijuar në portën e tij një pasim të Mendy në zonën e rreptësisë.

Fillimisht është menduar se goli është shënuar nga Vinicius Junior, por përsëritja e imazheve ka treguar se bëhej fjalë për një autogol.

Kjo fitore e ngjit Real-in në vendin e tretë të La Liga-s me 20 pikë, ndërsa Sevilla mbetet në të pestin me 16 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Recent Comments