No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR "Nxehtë" edhe në Ligën e Parë, Malisheva fiton derbin me Istogun, ja...

“Nxehtë” edhe në Ligën e Parë, Malisheva fiton derbin me Istogun, ja si duken tabelat

Sot u zhvilluan gjashtë ndeshjet të xhiros së 14 të Ligës së Parë të Kosovës në futboll.

Grupi A sjelli katër takime, me Malishevën që fitoi duelin kryesor ndaj Istogut në shtëpinë e këtyre të fundit, 2:1.

A&N mori fitoren e radhës njejtë si dhe Dukagjini ndërsa Vushtrria dhe Drenasi u ndanë në barazim.

Në Grupin B, KEK-u mori fitore të madhe teksa ndeshja mes Ramiz Sadikut dhe Ferizajt përfundoi baraz.

Rezultatet përfundimtare:

GRUPI A:

Istogu 1–2 Malisheva
Dukagjini 2–0 Trepça
Vushtrria 1–1 Drenasi
A&N 3–1 Onix

GRUPI B:
R-Sadiku 1-1 Ferizaj 
2- Korriku 1-2 Keku

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Zemërgjerësia e Neymarit, paguan 142 punëtorë pa punuar

Neymar Junior shkëlqen edhe në luftën kundër Koronavrusit, me pandeminë që po shkatërron planetin dhe po godet fort Brazilin.

Dy gola për katër minuta, mbyllet me spektakël pjesa e parë në sfidën Everton – Tottenham

Pjesa e parë e Everton-Tottenham, ndeshja hapëse e javës së 32-të të Premier Leagues, është mbyllur me rezultatin 1-1.

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Recent Comments