No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Mrekullia portugeze, Fernandes për herë të 5-të "Lojtar i Muajit"

Mrekullia portugeze, Fernandes për herë të 5-të “Lojtar i Muajit”

Ndodh edhe kështu. Vjen në janar te Manchester United dhe bëhet menjëherë pikë referimi në “Old Trafford”. Mirë te “Djajtë e Kuq”, por edhe në një kampionat mjaft të vështirë si Premier League. Janë të rrallë ata që përshtaten kaq mirë dhe kaq shpejt në Angli, mjafton të kujtojmë, fjala vjen, sa vuajti Shevcenko te Chelsea…

Mrekulli portugeze! Bruno Ferdandes nuk paska pasur asnjë pengesë në ishull. Përkundrazi, futbolli atje paska qenë “toka e premtuar” për të. Dhe ja përse: Bruno Fernandes ka rrumbullakosur një sukses individual të jashtëzakonshëm. Ai është zgjedhur për herë të 5-të në këtë vit “Lojtari i Muajit” në Premier League, që nga nënshkrimi me Manchester United në janar:

Shkurt: Fernandes
Mars: Fernandes
Qershor: Fernandes
Korrik: Greenwood
Gusht: Fernandes
Shtator: Mata
Tetor: Rashford
Nëntor: Fernandes

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments