No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Manchester United e sheh veten nga ferri në parajsë

Manchester United e sheh veten nga ferri në parajsë

Manchester United fiton një ndeshje tepër të rëndësishme dhe ndal disi gjakderdhjen. Skuadra e Solskjaer e pa veten shumë keq ndaj Ëest Ham, teksa pjesa e parë u mbyll me avantazhin e ekipit vendas që gjeti golin në goditje nga këndi me Soucek!

Në pjesën e dytë, me hijet dhe fantazmat e shkarkimit, Solskjaer gjeti reagimin e djemve të tij me Pogba që barazoi shifrat duke thumbuar edhe kritikët karshi tij (gol mjaft i bukur) ndërsa më pas do të vinin golat e Greenëood dhe Rashford për të mbyllur diskutimin.

Me këtë sukses, Djajtë shkojnë 19 pikë dhe aktualisht në vend të katërt në renditje me dhjetë ndeshje të zhvilluara.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments