No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lemar gjen golin e parë sezonal, Atletico fluturon në krye

Lemar gjen golin e parë sezonal, Atletico fluturon në krye

Atletico Madrid mposht Valladolid, 2-0, falë golave ​​të shënuar nga Lemar dhe Marcos Llorente.

Me këto tre pikë, djemtë e udhëhequr nga Simeone zënë vendin e parë vetëm, duke u shkëputur përkohësisht nga Real Sociedad.

Sidoqoftë, pas tre rezultateve të dobishme radhazi, vargu pozitiv i mysafirëve që qëndrojnë në pozicionin e parafundit ndalet.

Ndeshja u zhbllokua në minutën e 56-të me golin e parë të sezonit të Lemar, i cili ishte gati në shtyllën e dytë pas një krosimi të ulët nga Trippier.

Te asisti i dytë të 72’ për ish lojtarin e Tottenhamit aty ndodhet Marcos Llorente që e dërgon në rrjetë. Numri 14 i Colchoneros, i vetëm përballë Masip, e mbyll përfundimisht ndeshjen duke bërë 2-0.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Recent Comments