No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA Leipzig frikëson Bayernin në Munih, Muller e shpëton!

Leipzig frikëson Bayernin në Munih, Muller e shpëton!

Shfaqje e shkëlqyeshme dhe shumë gola në Allianz Arena në 3-3 midis Bayern Munchen dhe Leipzig.

Mysafirët kaluan në epërsi në 19′ me golin e Nkunku, por Bayern fillimisht barazoi me Masiala në 30′ dhe më pas me Muller në 34 ‘gjithashtu gjeti avantazhin.

Ekipi i Nagelsmann, megjithatë, u përgjigj menjëherë me 2-2 të nënshkruar nga ish-lojtari i Romës, Justin Kluivert, që fiksoi barazimin në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë, ishin miqtë ata që u kthyen në epërsi me Forsberg në minutën e 48-të, por në fund Muller shpëtoi ekipin e tij duke gjetur 3-3 për Bayern.

Një barazim i rëndësishëm për ekipin e Flick që shkon 23 pikë dhe e mban Leipzigun në -2.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

FC A&N transferon mesfushorin me përvojë të madhe në futbollin kosovar

Klubi Futbollistik A&N nga Prizreni ka bërë goditjen e radhës në këtë afat kalimtar duke transferuar futbollistin e njohur kosovar.

Pas Ilir Berishës, Vitia prezanton një tjetër mbrojtës

Pas përforcimit bombastik në ditën e djeshme me ish-futbollistin e Kombëtares së Kosovës, Ilir Berisha, skuadra e Vitisë sot ka zyrtarizuar një...

Reali kthehet te fitorja, një super Benzema nderon Zidane

Real Madridi u rikthye te fitorja në transfertë kundër Alavesit për 4-1. Ekipi madrilen u rikthye te fitorja pas shumë problemeve dhe eliminimit nga...

Shpërthen Koeman: Nëse nuk ju pëlqen, ndërroni trajner

Barcelona, pasi ka humbur Superkupën e Spanjës dhe ka rrezikuar shumë në Kupën e Spanjës, kthehet të përqendrohet në kampionat. Nuk është kurrë një moment...

Recent Comments