No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR City bën detyrën ndaj Fulhamit, askush si Sterling dhe De Bruyne në...

City bën detyrën ndaj Fulhamit, askush si Sterling dhe De Bruyne në Premier Ligë

Manchester City ka marrë fitoren e dytë radhazi në kampionatin anglez.

Qytetarët kanë mundur 2-0 Fulham-in në javën ne 11-të dhe janë ngjitur përkohësisht në vendin e katërt të renditjes me 18 pikë, vetëm tre larg kreut.

Protagonistët e ndeshjes kanë qenë Sterling dhe De Bruyne. I pari ka zhbllokuar takimin me një asist të belgut, ndërsa ky i fundit ka dyfishuar nga pika e bardhë pas një penalltie të fituar nga anglezi.

Sterling është bërë lojtari që ka fituar më shumë penallti në historinë e Premier League (20), ndërsa De Bruyne është lojtari që ka dhënë më shumë asiste në 2020-ën në Premier League (14).

Kjo humbje e lë Fulham-in në vendin e 17-të me 7 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments