No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Edhe një tjetër gjyqtar i ri debutoi në Superligë

Edhe një tjetër gjyqtar i ri debutoi në Superligë

Pas ndeshjes derbi ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, ku ishte deleguar si gjyqtar i katërt, Valbon Hoxha tashmë ka bërë edhe debutimin më të ëmbël të karrierës, teksa ka ndarë drejtësinë si gjyqtar kryesor në ndeshjen ndërmjet Prishtinës dhe Feronikelit.

Hoxha është treguar mjaft autoritativ në këtë sfidë, teksa akordoi një penalti në minutën e 13-të në favor të kryeqytetasve, e cila pas xhirimeve televizve u konfirmua se ishte dakorduar me shumë të drejtë.

“I lumtur për debutimin tim si Gjyqtarë kryesorë në një ndeshje të rëndësishme si ajo FC Prishtina – KF Feronikeli”, ka shkruar Hoxha në llogarinë e tij sociale “Facebook”.

Përveç Hoxhës në kampionatin elitar kanë debutuar edhe gjyqtarë të tjerë të rinj si Vigan Ibërdemaj, Malsor Ajeti e Lirim Jashari.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments