No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Vëllezërit Muriqi dhe Sahit Kelmendi ngushëllojnë familjen e ish-bashkëlojtarit

Vëllezërit Muriqi dhe Sahit Kelmendi ngushëllojnë familjen e ish-bashkëlojtarit

Vdekja e papritur e ikonës së futbollit kryeqytetas, Shefqet Sinani ka tronditur opinionin kosovar. Ish-futbollisti i gjeneratës së artë të Prishtinës, mëngjesin e së premtes u nda nga jeta, duke kaluar në botën e përjetësisë, atje ku do të takohet me disa prej ish-bashkëlojtarëve të tij si Fadil Vokrri, Favzi Rama, Faton Domi etj.

Së fundmi telegram ngushëllimi për familjen Sinani dhe miqtë e tij kanë dërguar edhe vëllezërit Fadil e Xhevdet Muriqi dhe Sahit M. Kelmendi.

“Me dhimbje të thellë e kuptuam lajmin se shoku dhe bashkëlojtari ynë shumëvjeçar paska ndërruar jetë, prandaj pranoni ngushëllimet tona të thella për vdekjen e tij të parakohshme me shpresë se do të gjeni forcën e mjaftueshme ta përballoni dhimbjen e madhe!

Me dhimbje dhe respekt, ish-shokët dhe bashkëlojtarët e Shefqetit,
Fadil Muriqi, Xhevdet Muriqi dhe Sahit M. Kelmendi”, thuhet në telegramin e ish-futbollistëve të Prishtinës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Ulpiana, klubi që është afër t’i rikthehet Superligës pas më shumë se një dekade

Vijnë nga një qytet i vogël, por dëshira është shumë e madhe për të marrë pjesë në mesin e skuadrave elitare të...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Ademi uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Në prag të muajit të shenjtë të Ramazanit, presidenti i FFK-së, Agim Ademi, nëpërmjet një mesazhi ka uruar komunitetin e futbollit dhe të gjithë...

PSG-BAYERN: Francezët konfirmojnë rikthimin e madh, por ka dhe 2 mungesa

Mbrëmjen e nesërme do të luhet ndeshja e kthimit mes PSG dhe Bayern, sfidë e vlefshme për fazën çerekfinale të UEFA Champions League. Në kuadër...

Recent Comments