No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prishtina e kujton në këtë mënyrë ish-yllin e saj që ndërroi jetë...

Prishtina e kujton në këtë mënyrë ish-yllin e saj që ndërroi jetë sot

Mëngjesin e sotëm, Prishtina dhe i gjithë futbolli kosovar mori lajmin e hidhur për vdekjen e ish-yllit të gjeneratës së re të kryeqytetasëve, Shefqet Sinanit.

FFK dërgoi telegram ngushëllimi për të, ndërsa edhe Presidenti i FFK-së, Agim Ademi pati disa fjalë për t’i thënë.

Tashmë ka ardhur edhe shkrimi i skuadrës për të cilën i ndjeri djerësiti fanellën dhe kontribuoi.

Prishtina ka shkruar një shkrim tejet emocional për të kaluarën e ish-futbollistit.

Kryeqytetasit e cilësojnë Sinanin si njërin prej pikave referuese të super skuadrës që kishte Prishtina në atë kohë.

Prishtina e sjell në kujtesë të futbolldashësve një fotografi nga ndeshja kundër Partizanit të Beogradit në të cilën Sinani duelon me sulmuesin e famshëm, Mance.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments