No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ibrahimovic: Lojtarët e Milanit nuk janë mësuar me presione, ndaj hyj në...

Ibrahimovic: Lojtarët e Milanit nuk janë mësuar me presione, ndaj hyj në lojë unë. Nuk ka dorëzim

Lideri i Milanit, Zlatan Ibrahimovic, në bisedën me Ambrosini që do të transmetohet sonte në orën 23:00 në Sky Sport, foli gjithashtu për rëndësinë dhe rolin e tij duke mbajtur ekipin në tension dhe pa u dorëzuar kurrë: “Ne duhet të vazhdojmë kështu pa ulur ritmin! Këtu futem unë në lojë me rolin që kam. Nuk duhet të jesh i kenaqur, por të vazhdosh gjithmonë.

Ndeshja me e rëndësishme eshte ndeshja e radhës, duhet parë si finale. Askush nuk e mban mend ndeshjen e mëparshme. Duhet të fitosh për të arritur objektivat, ata nuk janë mësuar me këtë.

Kur vjen një ndeshje themi se duhet të fitojmë me forcë për të qenë në gjendje të hyjnë në Evropë, presioni është rritur dhe ata kanë filluar të luajnë për diçka.

Sot ne duhet të fitojmë, përndryshe jemi jashtë. Ata kanë pak përvojë, por nuk janë mësuar. A mundet që kjo skuadër të arrijë në Champions League? Luaj prej tetë muajsh këtu dhe mendoj se po”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Presidentja Osmani: Xhudistet tona të arta me medalje e me shpirt, po e ngrisin Republikën tonë lart e më lart!

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka vlerësuar lartë punën e xhudistëve kosovarë në garat ndërkombëtare në veçanti, Distria Krasniqin. Krasniqi, sot fitoi medaljen...

Mundësia e larigimit të Haaland,Dortmund të gatshëm për zëvëndësimin e tij

Ka shumë ankth në shtëpinë e Borussia Dortmund. Erling Braut Haaland, sulmuesi i ri që ka çmendur gjithë Europën, mund të largohet nga klubi verdhezi...

Medalja e dytë për Kosovën, Nora Gjakova fiton të bronztën në Evropian

Nora Gjakova ka vazhduar serinë impresive në kampionatet evropiane. Pasi vjet nuk mori pjesë për shkak të koronavirusit, Nora të premten fitoi medaljen e...

Merret vendimi per kthimin e tifozëve në Seria A

Një hap i vogël drejt normalitetit: nga 1 maji i ardhshëm, në Serinë A do të kthehet publiku në stadiumet që janë në zonën...

Recent Comments