No menu items!
Ballina KRYESORE Sot ndeshja Drita - Llapi

Sot ndeshja Drita – Llapi

Kalendari i edicionit 2020/21 të elitës së futbollit kosovar, e kishte paraparë hapjen e kampionatit me përballjen Drita-Llapi.
Megjithatë, ndeshja ishte shtyrë për shkak të pjesëmarrjes së gjilanasve në garat ndërkombëtare.
Dueli mes skuadrave bardhekaltër do të zhvillohet sot prej orës 13:00 në Gjilan.
Dy ekipet vijnë në këtë përballje pas fitoreve të mëdha në fundjavë ndaj Gjilanit respektivisht Drenicës, që kanë mobilizuar në maksimum dy taboret.

Drita aktualisht është në pozitën e dytë me 30 pikë, pesë më pak se Ballkani, andaj do të luajë vetëm për tri pikë që t’iu afrohet edhe më shumë suharekasve.

Ndërkohë, Llapi është në pozitën e parafundit në renditje me 11 pikë, andaj i duhet me patjetër të marrë sa më shumë pikë deri në fund të stinorit vjeshtor.

Takimi do të transmetohet drejtpërdrejtë në Art Motion.

SUPERLIGA – SOT
13:00 Drita – Llapi
Gjyqtarë: Genc Nuza, Fatlum Berisha, Bujar Selimaj, Selim Isufi.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments