No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR PSG hakmerret ndaj United, gjithçka do të vendoset në javën e fundit

PSG hakmerret ndaj United, gjithçka do të vendoset në javën e fundit

Paris Saint-Germain ka marrë një fitore të rëndësishme 3-1 në Old Trafford kundër Manchester United në Grupin H.

Francezët janë hakmarrë për humbjen e pësuar në ndeshjen e parë dhe eliminimin djegës në 1/8-at e edicionit 2018/19.

Një grup që tani ka tre skuadra (United, PSG dhe Leipzig) me nga 9 pikë pas pesë javëve të para të fazës me grupe.

Ndeshja është hapur dhe është mbyllur nga Neymar. Braziliani ka zhbllokuar takimin në minutën e 6-të dhe e ka vulosur atë në të 91-ën.

Në mes, goli i barazimit të Rashford në të 32-ën dhe ai Marquinhos që ka kthyer në avantazh francezët në të 69-ën.

Sfida është vështirësuar për Djajtë e Kuq pas kartonit të dytë të verdhë të marrë nga Fred në minutën e 70-të.

Në javën e fundit të grupit, PSG do të presë Basaksehir-in në shtëpi, ndërsa United do të luajë në fushën e Leipzig.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Werder Bremen – Mainz, Rashica startues – formacionet zyrtare

Werder Bremeni do të jetë nikoqir i Mainzit në takimin e vlefshëm për xhiron e 30-të kampionale në Bundesliga.

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Recent Comments