No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Pioli i lumtur: Ky Milan do të shkojë larg!

Pioli i lumtur: Ky Milan do të shkojë larg!

Trajneri Stefano Pioli foli për mikrofonët e Milan TV në fund të Milan-Celtic. I lutmur pas rikthimit dhe sidomos me paraqitjen dhe kualifikimin e ekipit.

“Një hap shumë i rëndësishëm përpara, një lojë që do të na japë ide interesante. Ne nuk iu qasëm garës keq por bëmë gabime që ndikuan. Ky është një mësim për ekipin që duhet të vazhdojë të besojë dhe të luajë. Vazhdonim të sulmonim dhe fituam edhe një herë me shumë cilësi dhe zemër. Këto dy karakteristika do të na çojnë shumë larg”.

Një rekord tjetër i arritur: “Ne sinqerisht nuk mendojmë për rekorde por mendojmë për rritje, por është ende një hap i madh përpara për të rikuperuar 2 gola. Dëshira për të rifilluar një ndeshje të rëndësishme me disa vështirësi, edhe për shkak të daljes së Kjaer, tregon se ekipi është një ekip i bashkuar dhe dëshiron të bëjë mirë “.

Për grupin: “Unë jam me fat që kam shumë zgjidhje në dispozicion, pavarësisht nga mungesat. Jam i lumtur që Hauge po tregon cilësitë e tij, mendoj se ai ende mund të rritet shumë.

Ai së fundmi na është bashkuar, ende ka disa vështirësi me gjuhën, disa pozicione në fushë për të janë ndoshta pak të çuditshme, por ai ende mund të rritet. Është mirë që të gjithë janë të gatshëm sepse do të kemi shumë ndeshje të rëndësishme”.

Për kualifikimin: “Qëllimi ynë ishte të përpiqeshim të fitonim grupin, pasi të isha kualifikuar me një ndeshje të fundit do të më lejonte të bëja zgjedhje precize. Do të jetë një mundësi për ata që po luajnë më pak”.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Joshua: Fury do të mbetet duarthatë, titujt do të jenë të mitë

Boksieri britanik Anthony Joshua u shpreh se patrioti i tij Tyson Fury nuk do të heqë në asnjë mënyrë dorë nga sfida e madhe...

Recent Comments