No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Nuhiu: Llapi na vuri në vështirësi

Nuhiu: Llapi na vuri në vështirësi

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu, pas fitores së sotme ndaj Llapit (1:0) ka thënë se në ndeshjen e sotme rëndësi kishin tre pikët dhe skuadra e tij ia arriti këtij qëllimi.

“Pa diskutim e kemi pritur se do të jetë ndeshje e luftuar dhe e vështirë. Një bravo të madhe për futbollistët që luftuan shumë, duke pasur parasysh edhe fushën e cila po na e pamundëson të bëjmë lojën tonë. Fatmirësisht e shfrytëzuam atë gabim të kundërshtarit dhe shënuam. Sot hasëm në kundërshtar shumë të fortë, i cili u mbrojt mirë dhe na vuri në vështirësi. Duhet të jemi më të përqendruar sidomos si në atë rastin e pjesës së dytë kur duhej që ta shfrytëzonim më mirë dhe ta mbyllnim ndeshjen”, ka theksuar Nuhiu.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments