No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Neymar lëshon deklaratë bombastike: Vitin tjetër unë dhe Messi luajmë së bashku

Neymar lëshon deklaratë bombastike: Vitin tjetër unë dhe Messi luajmë së bashku

Ylli brazilian Neymar ka lëshuar një deklaratë krejtësisht të papritur dhe befasuese pas fitores së Paris Saint Germain kundër Manchester Unites me rezultat 1-3 në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Braziliani i cili realizoi dy gola në këtë takim, duke folur për “ESPN” pas ndeshjes, deklaroi hapur se dëshira më e madhe e rij është që të luajë përsëri përkrah Lionel Messit.

“Dua të luaj me Lionel Messin përsëri. Kjo është ajo që dua më së shumti, të kënaqem në fushë duke luajtur me atë. Sigurisht se vitin tjetër ne të dy do ta bëjmë këtë.”, tha Neymar për televizionin spanjoll.

Kjo deklaratë ka “trazuar” botën e futbollit pasi nuk dihet se për cilin klub të përbashkët e ka fjalën NeymAr kur dihet se Messi është lidhur me një largim nga Barcelona e po ashtu edhe Neymar nuk e ka të ardhmen e sigurt tel Paris Saint Germain.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Werder Bremen – Mainz, Rashica startues – formacionet zyrtare

Werder Bremeni do të jetë nikoqir i Mainzit në takimin e vlefshëm për xhiron e 30-të kampionale në Bundesliga.

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Recent Comments