No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Juventusi tregon forcën ndaj Dinamo Kiev! Ronaldo gjen golin e 750-të në...

Juventusi tregon forcën ndaj Dinamo Kiev! Ronaldo gjen golin e 750-të në karrierë

Juventusi dominon dhe fiton me lehtësi ndaj Dinamo Kiev, duke shkuar kështu në ndeshjen e fundit, atë në “Camp Nou” ndaj Barcelona, me vetëm një rezultat të mundshëm për të arritur kreun e grupit: fitore dhe bindëse.

Skuadra e Andrea Pirlos shkërmoq ukrainasit me golat e Chiesa, Ronaldo dhe Morata.

Mbrëmja sheh protagonist pikërisht blerjen më të kritikuar, ish-futbollistin e Fiorentina, që merr pjesë te të tre golat. Fillimisht shënon me kokë pas një krosimi të bukur nga Alex Sandro, ndërsa më pas është ai që pason në zonë ku Morata prek topin vendimtar që shkon te shtylla e dytë duke gëzuar Ronaldon, i cili realizon golin më të lehtë dhe duke arritur 750 golat në karrierë me kombëtaren dhe klubet.

Sakaq, disa minuta më pas është Alvaro Morata ai që gjen golin personal duke lëvizur bukur në zonë sërish me nismë të Chiesa.

Ronaldo kishte tentuar edhe disa herë, madje në pjesën e parë duke goditur traun e portës së Dinamo Kiev.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments