No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Giroud shkruan historinë, Chelsea mposht Sevillan  

Giroud shkruan historinë, Chelsea mposht Sevillan  

Një natë  e paharrueshme për Olivier Giroud.

Sulmuesi francez i Chelsea-t ka realizuar të katër golat në fitoren 4-0 të marrë mbrëmjen e sotme nga Blutë kundër Sevilla-s.

Një poker historik, duke parë se ai është bërë lojtari më i vjetër (34 vjeç e 63 ditë) që realizon katër në një ndeshje të këtij kompeticioni dhe i pari në historinë e Chelsea-t.

Kjo fitore bindëse i ka siguruar skuadrës së Lampard vendin e parë në Grupin E.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Kuka ndalet në gjysmëfinale, lufton për të bronztën

Loriana Kuka është ndalur në gjysmëfinale të Evropianit të xhudos që po mbahet në Lisbonë. Kuka është mposhtur me...

Ngritja e madhe e futbollit kosovar

Edicioni i sivjetmë në elitën e futbollit kosovar është duke i numëruar hapat e fundit para se ta mbyllë një garë jashtëzakonisht...

Rebic kalon Milan në avantazh me një super gol (Video)

Është zhbllokuar në minutën e 13-të ndeshja mes Milan-it dhe Genoa-s, e vlefshme për javën e 31-të të Serisë A. Kanë qenë kuqezinjtë që kanë...

Munishi flet për aventurën e tij te Gjilani

Trajneri i mirënjohur dhe karizmatik në futbollin e Kosovës, Ismet Munishi e ka nisur një aventurë të re te skuadra e Gjilanit. Në një periudhë...

Recent Comments