No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dortmund-Lazio nuk jep fitues, Immobile shpëton italianët

Dortmund-Lazio nuk jep fitues, Immobile shpëton italianët

Është mbyllur në barazim 1-1 përballja kryesore e Grupit F të Champions League me Borussia Dortmund dhe Lazio-s.

Kësaj sfide i ka munguar Erling Haaland, i cili është ndalur nga një dëmtim në gju.

Takimi i luajtur në Signal Iduna Park është zhbllokuar në minutën e 44-t të pjesës së parë nga Guerreiro.

Miqtë janë kundërpërgjigjur në minutën e 67-të me Immobile-n, i cili ka fiksuar shifrat në 1-1 me penallti.

Verdhezinjtë kryesojnë renditjen me 10 pikë, Lazio është në të dytin me nëntë, e ndjekur nga Club Brugge me 7 pas fitores 3-0 të marrë në shtëpi kundër Zenit-it, që mban vendin e fundit me 1 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments