No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ronaldo nuk ndalet, fiton edhe një çmim

Ronaldo nuk ndalet, fiton edhe një çmim

Në moshën 35 vjeçare, Cristiano Ronaldo nuk po mendon të pensionohet. Ai ka ende shumë për të dhënë si një nga më të mirët e Juventusit. Portugezi e dëshmoi këtë sezonin e kaluar dhe kjo është arsyeja pse përpjekjet e tij janë shpërblyer.

Kompania “World Champions Club” ka vendosur ta shpallë CR7 si lojtarin më të mirë të vitit mbi 28 vjeç, pas sezonit të tij të shkëlqyeshëm me “Zonjën e Vjetër”. Ai fitoi kundër lojtarëve të tillë si Leo Messi, Lewandowski, Chiellini, Neymar, Ramos, Agüero, Piqué, Salah dhe Arturo Vidal.

Ky çmim, i cili mund të fitohet vetëm një herë, nuk është ende në vitrinën e Leo Messit, por është fituar nga Modric, në vitin 2019, si dhe yje të tjerë: Casillas, Cavani, Buffon dhe Andrés Iniesta. Sezonin e kaluar, Ronaldo përfundoi me një titull të Serie A në xhep, 46 ndeshje të luajtura, 37 gola dhe 6 asiste.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Feronikeli humb, por Duro është i kënaqur me paraqitjen e ekipit!

Trajneri i Feronikelit, Klodian Duro, ka arsyetuar humbjen e skuadrës së tij ndaj Ballkanit. “Timonieri” i skuadrës nga Drenasi...

Drita fiton në “Riza Lushta”, ruan distancën me Ballkanin e Prishtinën

Goli i Festim Alidemës nga penalltia në minutën e 53-të, ia ka siguruar 3 pikë shumë të rëndësishme skuadrës së Dritës e...

Recent Comments