No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Porto-City mbyllet pa fitues, Marseille përmbys Olympiakos

Porto-City mbyllet pa fitues, Marseille përmbys Olympiakos

Është mbyllur në barazim 0-0 ndeshja mes Porto-s dhe Manchester City-t, e vlefshme për javën e pestë dhe të parafundit të Grupit C të Champions League.

Një barazim ky që ka kualifikuar portugezët në fazën e 1/8-ave të kompeticionit europian më të rëndësishëm për klube.

Qytetarët kanë shënuar në minutën e 80-të me Gabriel Jesus, por goli i brazilianit është anuluar për pzoicion jashtë loje nga VAR.

Fitore 2-1 me përmbysje për Marseille kundër Olympiakso. Një rezultat ky që mban francezët në garë për një vend në Europa League.

Grekët kanë kaluar në avantazh në minutën e 33-të me një gol të Camara, por Dimitri Payet ka përmbysur gjithçka në pjesën e dytë me dy golat e shënuar nga pika e bardhë në minutën e 55-të dhe të 75-të.

Kur ka mbetur edhe një javë nga fundi i fazës me grupe, City kryeson Grupin C me 13 pikë, Porto është në vendin e dytë me 13, ndërsa Olympikaos në të tretin me 3, po aq sa Marseille që mban vendin e fundit, për shkak se ka një diferencë më të keqe golash.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments