No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Interi fiton mes polemikave; VAR-i i mban gjallë shpresën zikaltërve

Interi fiton mes polemikave; VAR-i i mban gjallë shpresën zikaltërve

Një ndeshje dramatike për një grup të çmendur. Interi arrin të fitojë në Gjermani ndaj Borussia Gladbah por sa vuajtje deri në sekondat e fundit.

Tashmë skuadra e Contes shkon në kuotën e 5 pikëve dhe ka ende besim te kualifikimi, duke qenë se do të përballet me Shakhtar Donetsk, por duhet dhe që sfida në “Bernabeu” të mos dalë barazim mes Real Madrid dhe Gladbah.

Në Gjermani ishte një ndeshje deri në frymën e fundit, me gjashtë minuta shtesë. Fillimisht shënuan zikaltërit me Darmian, por Plea barazoi në fund të pjesës së parë.

Në pjesën e dytë shpërtheu Lukaku me dy gola, por sërish Plea ngushtoi shifrat dhe madje shënoi edhe golin e 3-3, por arbitri anuloi pasi pa pamjet në VAR për një pozicion jashtë loje, duke qenë se Zakaria lëvizi këmbën te goditja e Pleas dhe ndodhej në rrezen e portierit.

Ndeshja u mbyll me shumë kartonë dhe sidomos polemikat e vendasve.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments