No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Kosova dhe Shqipëria javën tjetër mësojnë rivalët e kualifikimeve të Botërorit 2022

Kosova dhe Shqipëria javën tjetër mësojnë rivalët e kualifikimeve të Botërorit 2022

Javën e ardhshme Kosova dhe Shqipëria, do t’i mësojnë kundërshtarët për kualifikimet e rregullta për Botërorin 2022, që për herë të parë ky event do të mbahet gjatë dimrit.

Në “Katar 2022” do të kualifkohen 13 skuadra, kurse Kosova dhe Shqipëria do të garojnë për një nga këto vende.

Përfaqësuesja e Kosovës do të jetë në vazon e pestë, ku do të ketë katër kundërshtarë të fortë dhe një të dobët. Ndërsa, Kombëtarja e Shqipërisë gjendet në vazon e katër.

Ditën kur do të hedhet shorti do të jetë të hënën.

Vazo 1: Belgjikë, Francë, Angli, Portugali, Spanjë, Itali, Kroaci, Danimarkë, Gjermani, Holandë.

Vazo 2: Zvicër, Uells, Poloni, Suedi, Austri, Ukrainë, Serbi, Turqi, Sllovaki, Rumani.

Vazo 3: Rusi, Hungari, Irlandëm Rep.Çeke, Norvegji, Irlandë e Veriut, Islandë, Skoci, Greqi, Finlandë.

Vazo 4: Bosnje-Hercegovinë, Sllovani, Mali i Zi, Maqedoni e Veriut, SHQIPËRI, Bullgari, Izrael, Bjellorusi, Gjeorgji, Luksemburg.

Vazo 5: Armeni, KOSOVË, Qipro, Ishujt Faroe, Azerbajxhan, Estoni, Kazakistan, Lituani, Letoni, Andorra.

Vazo 6: Maltë, Moldavi, Lihteshtejn, Gjibraltar, San Marino.

Artikulli paraprakKB Peja bëhet me kryetar të ri
Artikulli i ardhshëmLëndohet Milot Rashica

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Penza fiton ndaj Prishtinës dhe kalon në finale

Pikët e amerikanës Gabrielle Cooper, me sirenë ia siguroi finalen Penzës në “play-offin” e Superligës për femra. Penza ka...

Dortmundi skuadra e parë në Europë që u jep hapësirë më së shumti të rinjve

Observatori i Futbollit, CIES, ka publikuar ditën e sotme një tjetër studim të kryer prej tyre, ku listojnë klubet më të mira...

Gafa e portierit të Fenerbahçes bëhet “hit” në internet

Gafa e portierit të Fenerbahçes, Atlai Bajindir është duke bërë xhiron e internetit. Gardiani 22-vjeçar, pësoi një gol të çuditshëm në sfidën...

Dardanët e rinj arrijnë në Sofje

Kombëtarja e Kosovës U17 ka arritur në Sofje, ku më 14 dhe 16 prill do t’i luajë dy ndeshje miqësore me Kombëtaren...

Recent Comments