No menu items!
Ballina KRYESORE KB Peja bëhet me kryetar të ri

KB Peja bëhet me kryetar të ri

Klubi Basketbollistik “Peja” është bërë me kryetar të ri, i cili është zgjedhur Fatmir Gashi.

Këtë lajm e ka konfirmuar vetë klubi nga Peja, teksa kanë shkruar se kuvendi zgjedhor është mbajtur në formë online, shkak rregullave kundër pandemisë dhe delegatët kanë votuar për kryetar Fatmir Gashin. Ndërsa janë zgjedhur edhe dy nënkryetar Egzon Kelmendi dhe Mentor Sahiti.

Fatmir Gashi ka qenë edhe më parë kryetar i Pejës në vitet (2000-2003) dhe (2005-2009). Ndërsa ka qenë edhe i pari i FBK-së për tri vite (2010-2013).

Deklaratë e KB Pejës:

“Para dy ditësh është mbajtur Kuvendi Zgjedhor në formen Online për arsye të rregullave kundër pandemisë në Kosovë.

Delegatet e Kuvendit votuan një zëri për Fatmir Gashin si Kryetar të Klubit. Njëkohësisht, janë zgjedhur edhe dy nënkryetar, z. Egzon Kelmendi dhe z. Mentor Sahiti.

Klubi është shumë krenar që të udhehiqet përseri nga një kontribues që nga themelimi i Klubit. Fatmir Gashi ka qenë Kryetar i Klubit në vitin 2000-2003, dhe 2005-2009 si dhe ka qenë Kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës për 3 vite (2010-2013).

Kryetari i Klubit gjithashtu ka bërë të ditur që Bordi i ri i Klubit do të përbehet nga sponzoret dhe kontribuesit tjerë ndër vite të cilët janë ende të motivuar dhe kanë mundësi për të kontribuar”, thuhet në postimin e KB Pejës.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments