No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Batatina: Le të jetë kjo fitore pikë kthese!

Batatina: Le të jetë kjo fitore pikë kthese!

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina beson se fitorja ndaj Drenicës do të jetë pika e kthesës për ekipin e tij.

AI ka shkruar se kjo fitore është pikë kthese e rezultateve pozitive për skuadrën e Llapit.

“Urime fitorja e madhe e arritur si mysafir sot me shumë angazhim, djersë e ‘luftë sportive’ në fushë ndaj një kundërshtari shumë cilësor siq ishte KF Drenica.

Kjo fitore është e vlefshme shumë për faktin se kemi qenë në krizë të rezultateve e jo të lojës, sepse edhe në ndeshjet kur kemi humbur, kemi shfaqur lojë të bukur e me shumë raste.

Le të jetë kjo fitore pikë kthesa e rezultateve pozitive për skuadrën e qytetit, për të cilën po punojmë pa rreshtur që të bëjmë krenar secilin tifoz tonin kudo në botë.

Iu them me bindje se pozita në të cilën gjindemi është e rastësishme dhe shumë shpejt do ngritemi sepse besoj në cilësinë e grupit, punën e shtabit teknik dhe stafit tim, të cilët japin maksimumin çdo herë që K.F. Llapi të arrij majet e suksesit”, thuhet në postimin e Tahir Batatines.

Më këtë fitore Llapi gjendet në pozitën e nëntë me 11-të pikë dhe ka një ndeshje me pak me Dritën, i cili takim do të zhvillohet këtë të enjte.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments