No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Milani, klubi më në formë në Evropë

Milani, klubi më në formë në Evropë

Milani është lider në Serie A dhe ekipi me formën më të mirë në Evropë, madje me mesatare të pikëve më të mirë se Bayern Munichu e Tottenhami, ka raportuar “Gazzetta dello Sport” të hënën.

“Rossonerët” fituan në ndeshjen e fundit në Serie A ndaj Fiorentinas dhe po shijojnë një epërsi prej pesë pikëve ndaj Interit dhe Sassuolos në tabelë.

Skuadra e Stefano Piolit ka tubuar 23 pikë pas nëntë ndeshjeve këtë sezon dhe asnjë ekip tjetër nuk ka një rekord më të mirë.

Milani këtë edicion ka një mesatare prej 2.5 pikëve për ndeshje, duke lënë pas vetes Bayernin me 2.4 dhe Tottenhamin me 2.1 pikë për ndeshje. Së bashku me Juventusin dhe Atleticon, janë skuadrat e vetme që nuk dinë për humbje në pesë ligat më të mira të Evropës. Deri më tash, Milani ka shënuar 21 gola në nëntë ndeshje kampionale derisa ka pranuar vetëm tetë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments