No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Lojtarët e Juventusit të hutuar, Pirlo nuk u flet për taktikat!

Lojtarët e Juventusit të hutuar, Pirlo nuk u flet për taktikat!

“Il Corriere della Sera” raporton se lojtarët e Juventusit janë të hutuar pasi Andrea Pirlo nuk flet për taktikat me ta.

Juventusi është i katërti në tabelën e Serie A së bashku me Napolin, të cilët kanë gjashtë pikë më pak se kryesuesi i tabelës Milani.

Sipas “Il Corriere della Sera”, lojtarët e Juventusit besojnë se Pirlo nuk diskuton çështje taktike me ta pasi ndihmësi i tij Igor Tudor është i ngarkuar me punën ndërsa Roberto Baronio jep udhëzime gjatë ndeshjeve.

Raporti shton se heshtjet e Pirlos kanë një ndikim në ndërtimin e ekipit i cili nuk është gjithmonë i qetë. Lojtarë si Paulo Dybala dhe Dejan Kulusevski nuk e kanë kuptuar mirë se çfarë kërkon trajneri prej tyre në një nivel taktik dhe e njëjta gjë është e vërtetë për disa mesfushorë, veçanërisht në fazën mbrojtëse.

E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, Cristiano Ronaldo vendosi të pushojë kundër Beneventos, sipas raportit, por problemet e “Zonjës së Vjetër” janë të dukshme edhe kur luan CR7. Ekipi shpesh është shumë i shtrirë, pavarësisht nëse portugezi luan apo jo.

“Zonja e Vjetër” ka fituar vetëm një nga katër ndeshjet që kanë luajtur pa ish-yllin e Real Madrid këtë sezon.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments