No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

Lionel Messi vazhdio t’i qëndrojë besnik Barcelonës për vite me radhë edhe pse verën e kaluar doli hapur duke kërkuar largimin nga “Camp Nou”.

Shumë skuadra kanë shprehur interesim për Leo Messin vit pas viti, por “Blaugranët” nuk u tundua.

Një ofertë gjigante kishte ardhur në vitin 2006 dhe ajo ishte nga një klub i madh evropian.

Një zbulim nga Joan Laporta vjen nga Spanja që konfirmon vëmendjen ekstreme të Interit në vitet e fundit ndaj situatës së Leo Messit.

Sipas ish-presidentit të Barçës, në fakt, në vitin 2006 arriti një ofertë prej 250 milionë eurosh nga Massimo Moratti për të provuar të sjellë talentin argjentinas në Milano, por nuk kishte asgjë për të bërë.

Siç raportohet nga “Onda Cero Radio”, Laporta konfirmon se aty ishte një “jo” e mprehtë për shitjen e sulmuesi argjentinas.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments