No menu items!
Ballina KRYESORE Ballkani nuk lejon befasi, e mposht Arbërinë

Ballkani nuk lejon befasi, e mposht Arbërinë

Ballkani ka realizuar fitoren e tretë radhazi dhe të 11-tën në këtë edicion të Superligës, duke e ruajtur epërsinë prej 5 pikësh me skuadrën e dytë në renditje, Dritën. Skuadra e Ismet Munishit, të hënën, në shtëpi e ka mundur skuadrën e promovuar në elitë, Arbërinë, me rezultat 2:1. Golat për Ballkanin i shënuan Blend Baftiu, në minutën e 8-të dhe Mirlind Daku, në minutën e 35-të. Ndërkaq, golin e vetëm për skuadrën e Arbnor Morinës e realizoi Kreshnik Bahtiri, në minutën e 45-të. Në pjesën e dytë u zhvillua një lojë shumë e fortë, por asnjëra prej skuadrave nuk arritën të gjejnë rrugën e golit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments