No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Dy lajme të mira për Juventusin

Dy lajme të mira për Juventusin

Mbrojtësit e Juventusit Giorgio Chiellini dhe Merih Demiral janë rikuperuar nga dëmtimet dhe janë stërvitur me pjesën tjetër të ekipit sot.

“Zonja e Vjetër” përballet me Dinamo Kievin në Ligën e Kampionëve të Mërkurën, por tashmë janë kualifikuar në fazën e eliminimit direkt.

“Puna e “Bianconerëve” në fushë vazhdon e pandërprerë: Juventusi u takua përsëri këtë mëngjes në Qendrën e Trajnimit”, thuhet në deklaratën zyrtare të Juventusit.

“Pasnesër, në fakt, do të jetë tashmë ndeshja e Ligës së Kampionëve: të Mërkurën në mbrëmje në “Allianz Stadium”, “Bianconerët” do të presin Dinamon e Kievit. Vetëm një objektiv është në mendjen e tyre: të përsërisin fitoren e parë në Kiev.

“Seanca e sotme ishte e ndarë në tre fusha të fokusit: posedimi, taktikat dhe ushtrimet. Duhet të theksohet se Chiellini dhe Demiral zhvilluan të gjithë seancën stërvitore me shokët e tyre të skuadrës. ”

Të dy lojtarët kishin pësuar dëmtime muskulore në fillim të këtij muaji.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Dukagjini dhe Malisheva me fitore bindëse

Dukagjini dhe Malisheva kanë marrë fitoret e radhës për të vazhduar kështu luftën për inkuadrim në Superligë. Skuadra nga...

Shkëmbi i lumtur për fitoren në Drenas

Bledi Shkëmbi e ka vlerësuar si ndeshje shumë të vështirë ballafaqimin me Feronikelin. Trajneri i Ballkanit, Shkëmbi, megjithatë, i është gëzuar më...

Recent Comments