No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Tovërlani: Nuk e di që ndonjë trajner nga Shqipëria ka dhënë dorëheqje...

Tovërlani: Nuk e di që ndonjë trajner nga Shqipëria ka dhënë dorëheqje në mungesë të rezultateve

Trajneri i njohur kosovar, Afrim Tovërlani duke folur për derbin e sotëm Gjilani – Drita dhe rreth zërave për largimin eventual të Gentjan Mezanit nga drejtimi i Gjilanit, ka thënë se nuk mban mend që një trajner i ardhur nga Shqipëria ka ofruar dorëheqje.

“Nuk e kam me Mezanin, por nuk e di që një trajner nga Shqipëria që ka punuar në skuadrat tona ka ofruar dorëheqje pas rezultateve të dobëta”, ka thënë Tovërlani. Ndërkohë, që rreth kësaj teme ka ndërhyrë gazetari Drilon Sylejmani, i cili ia ka bërë të ditur Tokit se ka qenë Shpëtim Duro, i cili ka dhënë dorëheqje pas serisë së rezultateve negative te Drita.

Sa i përket epilogut të derbit, trajneri prishtinas i cili së fundmi udhëhoqi Feronikelin u shpreh:  “Gjilani ka mundur ta ‘vriste’ ndeshjen më herët në pjesën e parë me Prognin për të realizuar për 3:1”, deklaroi Tovërlani në RTV Dukagjini.

“Ajo që më bëri përshtypje ishin zëvendësimet e Dritës, të cilat ishin të qëlluara. Ishin momenti krucial i ndeshjes. Sidomos Vucaj, i cili është ndër më të mirët në Kosovës, ai ishte vendimtar”, ka shtuar Toki.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments