No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Nuhiu: Kisha besim te skuadra, fitoren ua dedikoj “Intelektualëve”

Nuhiu: Kisha besim te skuadra, fitoren ua dedikoj “Intelektualëve”

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu është shprehur i lumtur për fitoren e skuadrës së tij në derbin e madh kundër Gjilanit. Edhe pse deri në minutat e fundit të ndeshjes skuadra e tij ishte duke humbur ai theksoi se kishte besim se golat do të vinin.

“Mendoj se kemi bërë paraqitje shumë të mirë. Gjatë tërë kohës ishim më të mirë se kundërshtari. Ata dy herë erdhën dhe na shënuan, por unë kisha besim te skuadra dhe vetëm ishte çështje kohe se kur o të vinte momenti të shënonim. Dhe kur e kërkon aq tepër fitoren ajo edhe vjen. Më vjen mirë që e fituam këtë ndeshje sepse e merituam, për çka i përgëzoi futbollistët. Ndërkohë, këtë fitore ia dedikoj Intelektualëve të cilët e kishin përgatitur një mënyrë të veçantë për t’i motivuar futbollistëve dhe mendoj se ia arritën qëllimit”, ka theksuar Nuhiu. Pas kësaj fitoreje Drita ruan pozitën e dytë me 30 pikë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments