No menu items!
Ballina KRYESORE Hamilton fiton çmimin e madh të Bahreinit

Hamilton fiton çmimin e madh të Bahreinit

Lewis Hamilton ka arritur që triumfojë edhe në çmimin e madh të Bahrejnit që nuk filloi në mënyrë normale.

Romain Grosjean u aksidentua qysh në fillim të garës, derisa makina e tij mori flakë dhe për fat të mira ai shpëtoi, derisa gara duhej të rifillonte edhe një herë për të qenë sa më fer.

Hamilton arriti që të triumfojë në garën e zhvilluar në Sakhir, derisa pas vetës ka lënë Max Verstappenin dhe Alex Albon.

Pas tyre u renditen edhe Sainz, Gasly e Rcciardo, derisa Valtteri Bottas, Ocon dhe Leclerc, nuk ishin në ditën e tyre më të mirë.

Hamilton tashmë është shpallur kampion bote për të shtatën herë, duke barazuar kështu legjendën e Formula 1, Michael Schumacher.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Valverde i Real Madridit rezulton pozitiv me COVID-19,humbë ndeshjen e parë kundër Chelseat

Mesfushori uruguaian i Real Madridit, Fede Valverde ka rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus. Lajmin e ka bërë të...

Dortmund zgjedh ish-yllin e Milan si zëvendësues të Haaland

Erling Haaland është vënë në shënjestër të klubeve të mëdha të Europës. Nëse norvegjezi do të largohet nga Dortmund në merkaton e verës, verdhezinjtë duket...

Llapi arrin në finale të Kupës, një hap larg ëndrrës evropiane

Llapi është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll. Skuadra e trajnerit Tahir Batatina, barazoi 2:2 të mërkurën në Podujevë kundër Prishtinës,...

Andrea Agnelli i urryer i madh, pritet revolucion tek Juventusi

Të jesh i urryer, sepse je president i Juventusit, është normale. Andrea Agnelli, megjithatë, papritmas e pa veten armiku numër një publik në të...

Recent Comments