No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Fazliu: Treguam pjekuri si ekip!

Fazliu: Treguam pjekuri si ekip!

Drita ka shënuar një fitore me përmbysje ndaj Gjilanit duke fituar me rezultat 2:3, në njërin nga derbit më emocionues të pasluftës.

Drita regjistroi fitore të çmendur në pasditën e sotme, duke qenë fillimisht në disavantazh 2:1, e më pas duke e rikthyer rezultatin në 2:3.

Për këtë ndeshje ka folur edhe futbollisti i Dritës, Astrit Fazliu.

“Kur beson edhe arrihet qëllimi. Gjatë gjithë ndeshjes e dominuam ndeshjen, ishte me fat që fituam në fund të ndeshjes. Gjatë gjithë ndeshjes ishim në kërkim te golit edhe pse ishim dy herë në disavantazh. Ky është besimi i lojtarëve dhe pjekuria e ekipit”, tha Fazliu për ‘Sports Show’.

Tani Drita ngritet në kuotën e 30 pikëve, dy më pak se Ballkani që të hënën (30 nëntor) zhvillon ndeshjen e xhiros ndaj Arbërisë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Dy autogola dhe Messi “show”, Barcelona “manita” ndaj Getafes

Nuk e pati të lehtë sa duket nga rezultati, por Barcelona arriti të marrë tre pikë ndaj Getafes dhe të vazhdojë ndjeksjen...

Kosova VR siguron kalimin në Ligën e Dytë

Kampionati në Ligën e Tretë të futbollit kosovar ka për t’i zhvilluar edhe tri ndeshje deri në mbyllje të këtij edicioni, mirëpo...

Napoli turpëron Lazion

Napoli ka marrë një fitore spektakolare në shtëpi ndaj Lazios me shifrat e thella 5:2, duke i turpëruar kryeqytetasit.

Adnan Januzaj realizon gol për Sociedadin

Futbollisti shqiptar me pasaportë belge, Adnan Januzaj ka arritur të shënojë gol në sfidën që skuadar e tij Real Sociedad po e...

Recent Comments