No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Barça fiton dhe bind ndaj Osasunas, Messi nderon Diegon me një gjest...

Barça fiton dhe bind ndaj Osasunas, Messi nderon Diegon me një gjest drithërues

Barcelona është kthyer te fitorja në La Liga.
Katalanasit kanë mundur 4-0 Osasuna-n në javën e 11-të dhe janë ngjitur në vendin e shtatë të renditjes me 14 pikë, vetëm tre larg Real-it të vendit të katërt, me madrilenët që kanë luajtur një ndeshje më shumë.

Skuadra e Koeman i ka siguruar tri pikët që në pjesën e parë, e mbyllur në avantazh 2-0 falë golave të Braithëaite (29′) dhe Griezmann (42′).

Coutinho (57′) dhe Messi (73′) kanë shënuar dy tjerët.

Pleshti ka kompletuar pokerin e ekipit të tij me një gol magjik dhe më pas ka zbuluar fanellën e Neëell’s old Boys të veshur në nder të Diego Armando Maradona-s.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments