No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Veteranët e Futbollit - FSK-ja, ndeshje për Ditën e Flamurit

Veteranët e Futbollit – FSK-ja, ndeshje për Ditën e Flamurit

Liga e Veteranëve të Futbollit me mbështetje të Federatës së Futbollit të Kosovës, sot, për nder të 28 Nëntorit – Ditës së Flamurit, ditëlindjes së Komandantit Legjendar, Adem Jashari dhe daljes së parë publike të UÇK-së, ka organizuar ndeshjen revyale ndërmjet ekipit të Veteranëve të futbollit të Kosovës dhe ekipit të Forcave të Sigurisë së Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri”. Të pranishëm në këtë ndeshje ishin edhe presidenti i FFK-së, Agim Ademi dhe komandanti i forcës tokësore të FSK-së, gjeneral, Enver Cikaqi, të cilët edhe e nisën topin nga qendra. Para ndeshjes ekipet bartën transparentin “Të ndarë në shumë shtete, por të bashkuar rreth një flamuri, gjuhe dhe të një gjaku!”, si dhe transparentin në mbrojtje të vlerave të luftës çlirimtare “Liria ka emër”. Të dyja ekipet shfaqën lojën të mirë, por në fund fitores iu gëzuan Veteranët e Kosovës, me rezultat 4:2. Ndërkohë, pas ndeshjes për të gjithë pjesëmarrësit e kësaj ndeshje u shtrua drekë në kazermën “Adem Jashari” në Prishtinë.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Sekreti i Chelseat, ngrohja e këpucëve me mikrovalë!

Mbrapa momentit të mirë të Chelsea-t pas marrjes së drejtimit të ekipit nga ana e Thomas Tuchel, duket se fshihet një pajisje elektroshtëpiake. Sipas The...

Verrati: Mund të fitojmë gjithçka

Marco Verrati ka folur për kanalet zyrtare të Paris Saint-Germain. “Ky vit është më i komplikuar për gjithçka: në jetë, në sport, kudo. Po jetojmë...

Koronavirusi “ngujon” Interin, Conte anulon konferencën për shtyp

Pas pesë rasteve të pozitivitetit me Coronavirus tek Interi, që përfshinin Marotta, Ausilio, Antonello, avokati Capellini dhe një anëtar të stafit, trajneri Antonio Conte...

LeBron i kundërpërgjigjet ashpër suedezit të Milanit, “hap zjarr” ndaj Ibrës

LeBron James ka kundërshtuar pretendimin e Zlatan Ibrahimovic se sportistë si ai duhet ta mbajnë larg politikën. Sulmuesi i Milanit e thumboi ikonën e...

Recent Comments