No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Prishtina vazhdon me fitore

Prishtina vazhdon me fitore

Prishtina ka shënuar fitoren e radhës në kampionatin elitar të futbollit kosovar për të vijuar ngjitjen në klasifikim si me ashensor.

Si për ironi të fatit kryeqytetasit triumfuan sikurs në xhiron e kaluar me rezultat 0-2 dhe atë më golashënues të njejtë, “binomin” Endrit Krasniqi dhe Leutrim Kryeziu, të cilët këtë herë “likuiduan” Besën e Pejës.

Tashmë me këtë fitore skuadra e Zekirija Ramadanit kalon përkohësisht në pozitën e tretë të renditjes tablare me 24 pikë, një më shumë se Gjilani që ndeshjen e radhës e zhvillon ndaj Dritës të dielën.

Besa e Pejës mbetet në pozitën e fundit të renditjes tabelare me vetëm gjashtë pikë të grumbulluara.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Nga gara për titullin kampion, deri te ndeshjet e Kombëtares, flet Armend Thaqi

Ballkani ka filluar të marrë frymë më lehtë pas fitores së fundit në vikend ndaj Drenicës në shtëpi. Skuadrën e Bledi Shkëmbit e pret...

Sa më shumë që forcohet gara, aq më shumë rriten akuzat ndaj arbitrave

Arbitrat e futbollit në Kosovë janë në qendër të vëmendjes në fillim të stinorit pranveror, por jo për të mirë. Pas çdo xhiroje akuzat...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka...

Avni Nuha rizgjidhet kryetar i Federatës së Çiklizmit të Kosovës

Në Kuvendin e Punës dhe Zgjedhor të mbajtur nga Federata e Çiklizmit e Kosovës, delegatët ia kanë besuar edhe një mandat tjetër...

Recent Comments