No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Fazlija: Mungesa e sulmueseve e bëri të veten!

Fazlija: Mungesa e sulmueseve e bëri të veten!

Përzgjedhësja e Kombëtares së Kosovës në futboll për femra, Afërdita Fazlija, ka komentuar humbjen 3:0 të vashave tona ndaj Rusisë.

Dardanet pësuan golat në 12 minutat e parë.

Ndeshja u luajt në Manavgat të Turqisë dhe vlente për kualifikimet e EURO 2021.

“E kemi ditur që është ndeshje e vështirë. Kemi punuar në pjesën psikologjike, pasi në 15 minutat e parë të ndeshjes ishim në një ngërq. Mund të them se pësuam gola më shumë se sa që e merituam. Në golin e parë mendoj se ishte faul, ndërsa pas golit të tretë, u munduam të mobilizohemi, megjithatë mungesa e sulmueseve e bëri të veten. Sot luajtëm me repartin e mbrojtjes dhe mesfushës”, tha Fazlija pas ndeshjes.

“Jemi munduar që brenda lojës të bëjmë ndryshime në skemë, por mungesa e sulmueseve e bëri të veten.
Në përgjithësi, një pjesë e parë jo e mirë, ndërsa në pjesën e dytë patëm një angazhim më të madh, por Rusia dihet që është ekipë më e mirë, ndërsa tek ne kaq janë mundësitë tona”, shtoi Fazlija.

Ndeshjen e ardhshme dhe të fundit në grup, Kosova e luan me Holandën në udhëtim.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Tovërlani: Dikujt matematikat në fund të sezonit nuk kanë me i dalë

Trajneri i mirënjohur, Afrim Tovërlani, ka komentuar ndeshjet mes Llapit dhe Dritës si dhe Drenicës ndaj Prishtinës. Tovërlani tha...

Batatina: Kastriot Rexha e bëri diferencën

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina, ka vlerësuar paraqitjen e skuadrës në pjesën e parë të ndeshjes ndaj Dritës. Llapi...

Nuhiu: Në pjesën e dytë shfrytëzuam lodhjen e Llapit

Trajneri i Dritës, Ardian Nuihu është shprehur i kënaqur me fitoren e skuadrës së tij ndaj Llapit. Trajneri nga...

Kosova fiton edhe miqësoren e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Edhe në ndeshjen e dytë miqësore vashat e Kombëtares së Kosovës kanë arritur fitore në duel me Kombëtaren e Maqedonisë së Veriut,...

Recent Comments