No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Sirena angleze për David Alaba, gazetari i njohur konfirmon gjithçka

Sirena angleze për David Alaba, gazetari i njohur konfirmon gjithçka

Mbrojtësi i Bayern Munchen, David Alaba, mund të largohet që në merkaton e janarit nga bavarezët. Austriaku ka disa kohë që ka probleme me drejtuesit dhe është vetë dëshira e tij për t’u larguar nga Bundesliga.

Lajmin se ai mund të largohet e ka dhënë gazetari gjerman, Christian Falk, i cili përgjigjet në “Twitter” me e vërtetë apo gënjeshtër për sa i përket lajmeve të ndryshme të merkatos. Lajmin se agjenti i Alabas, Pini Zahavi, është në bisedime me Chelsea, ai e ka konfirmuar pak çaste më parë.

Palët kanë filluar negociatat dhe gjithçka mund të finalizohet në janar. Gjithashtu në garë për shërbimet e lojtarit është edhe PSG-ja, që ka disa kohë që po e monitoron situatën e tij. Deri në këtë pikë të sezonit, David është aktivizuar në shtatë ndeshje me Bayernin dhe ka shënuar një gol.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Flamurtari triumfon ndaj Dardanës!

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e para të xhiros së 23-të në Ligën e Parë të Kosovës në futboll, me ç’rast janë shënuar...

Munishi pas humbjes nga Llapi: Duhet ta pranojmë nuk luajtëm mirë

Llapi ka marrë një fitore të madhe ndaj Gjilanit sot në udhëtim, duke e mposhtur me rezultat 2:0, për ta bërë vazhdimin...

Batatina “thumbon” Gjilanin: “Ndërresat vija vija, kur dojmë vijmë ju mujm te shpija”

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina është shprehur tejet i lumtur me fitoren e sotme të skuadrës së tij ndaj Gjilanit. Madje, ai...

Llapi e befason Gjilanin, Edon Sadriu ndëshkon ish-skuadrën me dy gola

Llapi ka arritur të ndal serinë prej katër ndeshjeve pa humbje të Gjilanit. Skuadra e drejtuar nga trajneri Tahir...

Recent Comments