No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Gattuso: Maradona më i rëndësishëm se “Shën Gennaro”, prej tij shumë njerëz...

Gattuso: Maradona më i rëndësishëm se “Shën Gennaro”, prej tij shumë njerëz quhen Diego!

Fjalë “mjalti” të Genaro Gattusos për Diego Armando Maradonën. Pas fitores ndaj Rijekas një sukses në nder të numrit 10 ose “Dorës së Zotit” siç e njohin një pjesë e njerzëve, trajneri i Napolit foli pikërisht për legjendën argjentinase, duke e ngritur në qiell madhështinë e tij.

“Kam pasur mundësinë shumë herë të flas dhe të darkoj me të. Diego nuk do të vdesë kurrë sepse ka bërë gjëra të jashtëzakonshme. Ai do të mbetet gjithmonë i gjallë, dhe nëse ka bërë ndonjë gabim në jetën e tij private. Ky qytet nuk ka thithur ajrin e zakonshëm këtë herë. Ishte një humbje e madhe, por ai kurrë nuk do të vdesë. Maradona është një legjendë. Tani ai ka ikur nga kjo bote dhe do t’u bëjë shoqëri shumë njerëzve, si motra ime. Ne duhet të punojmë. Në qytet do të flasim për këtë për një kohë të gjatë. Maradona nuk ishte vetëm lojtari që fitoi, por edhe krenaria e këtij qyteti, duke veshur fanellën e tyre dhe përfaqësuar një popull të tërë. Shumë djem quhen Diego për nder të tij. Unë mendoj se Maradona është më i rëndësishëm edhe se Shën Gennaro”

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Skandal: Prindërit zbulojnë menaxherin e klubit që u dërgonte foto nudo fëmijëve të tyre

Shtatë sportistë të mitur kanë rënë pre e provokimeve të një 30-vjeçari, menaxher i një klubi sportiv, i cili u dërgonte foto...

Distria Krasniqi fiton medaljen e artë në Evropian

Distria Krasniqi e ka fituar për herë të parë medaljen e artë në Kampionatin Evropian të xhudos. Në Kampionatin që po mbahet në Lisbonë të...

Babai i Haaland:“Doni birin tim? Paguani 35 milionë euro për sezon!”

Sipas raportimit nga ‘Goal.com’ – Mino Raiola dhe babai i Erling Braut Haaland i dhanë një klubi të Premier League që ditët e fundit...

Legjenda e Chelseat pritet të udhëheq Kombëtaren U-21 të Anglisë

Sot Anglia U-21 ka larguar nga stoli, trajnerin Aidy Boothroyd, për shkak të rezultateve të dobëta dhe dështimit për t’i kualifikuar ‘Tre...

Recent Comments