No menu items!
Ballina LIGAT E TJERA BUNDESLIGA E PABESUESHME: Zbulohen shifrat qesharake të Rebic dhe Andre Silva. Milani dhe...

E PABESUESHME: Zbulohen shifrat qesharake të Rebic dhe Andre Silva. Milani dhe Frankfurt “u tallën” me Fiorentina

Ndër transaksionet që Milan përfundoi në dritaren e fundit të transferimit ishte blerja e plotë e Ante Rebic. Një marrëveshje u bë zyrtare pasi Eintracht Frankfurt njoftoi se ata kishin blerë André Silva.

Në verën e vitit 2019, të dy klubet kishin shkëmbyer lojtarë me formulën e huasë së thatë dy-vjeçare.

Në atë marrëveshje nuk kishte të drejta blerje, por drejtuesit e dy klubeve ishin të kënaqur me performancën e dy sulmuesve dhe më pas gjetën një marrëveshje për t’i mbajtur ato.

Shifrat e transaksioneve nuk u zbuluan asnjëherë nga klubet. Detajet do të dihen zyrtarisht vetëm kur të miratohen pasqyrat financiare për vitin 2020/2021.

UFFICIALE - Il Milan annuncia l'acquisto di Rebic; André Silva  all'Eintracht - BeSoccer

UFFICIALE - Il Milan annuncia l'acquisto di Rebic; André Silva  all'Eintracht - BeSoccer

Sidoqoftë, nga Gjermania gazeta Bild bëri një zbulim të rëndësishëm.

Në fakt, Eintracht Frankfurt ka paguar 3 milion euro për blerjen përfundimtare të André Silva. Nga ana tjetër, Milani i pagoi 5 milion klubit gjerman për të blerë Rebic. Nga këta 5 milion, 2.5 përfunduan në arkat e Fiorentinës sipas një marrëveshje të vjetër me Eintracht që daton që kur u shit sulmuesi kroat (vjollcët kishin 50% të kartonit në rast rishitje).

Sigurisht në Milano dhe Frankfurt mund të jenë të kënaqur me marrëveshjen. Në Firence ndihen të mashtruar, duke marrë parasysh që ata prisnin që 50% e rishitjes së Rebic të korrespondonte me një shumë shumë më të madhe.

Milan dhe Eintracht kanë vendosur të mbajnë vlerësimet e Ante dhe André Silva të ulëta, kështu që Fiorentina ka mbledhur një shifër që sigurisht është më e ulët se vlera reale e kroatit.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Edhe një medalje e madhe për Kosovën, Akil Gjakova në finale të Evropianit

Kosova ka siguruar edhe një medalje në Evropianin e xhudos në Lisbonë. Akil Gjakova ka kaluar në finale të kategorisë deri 73 kilogramë. Akili...

Ylli i Chelsea-t zbulon prapaskenën: Doja të tërhiqesha në moshën 17 vjeç

Jorginho, mesfushori i Chelsea-t, është rrëfyer në një intervistë të dhënë për Daily Mail. “Po të isha bërë një futbollist profesionist në Brazil, do të...

Akili i pathyeshëm, kalon në gjysmëfinale të Evropianit

Me katër fitore, një pa luftë, Akil Gjakova arrin në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian, që po mbahet në Lisbonë të Portugalisë. Në çerekfinale mundi rusin...

Sot përballja e dy trajnerëve karizmatik

Superliga e Kosovës sot sjell dy përballje interesante. Llapi që po lufton për ekzistencë, viziton Gjilanin. Ismet Munishi si trajner i ‘Skifterave’ për herë të...

Recent Comments