No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Dardanet pësuan humbje nga Rusia

Dardanet pësuan humbje nga Rusia

Kombëtarja e Femrave të Kosovës në futboll ka pësuar humbje me rezultat të thellë kundër Rusisë.
Vashat kosovare humbën me rezultat 3:0 nga kombëtarja ruse.
Ruset i shënuan 3 golat në 12 minutat e para të ndeshjes. Përkundër përpjekjeve të vashave kosovare, kombëtarja jonë nuk arriti të shënoj gol në këtë ndeshje.
Kosova në grupin A ku gjendet ka 10 pikë pas 9 ndeshjeve. Kjo ishte humbja e 5-të. Ndeshja e radhës do të jetë kundër Holandës me 1 dhjetor.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Reklamë
Reklamë

Të fundit

Futbollisti i Ferizajt i shpëton më të keqes, kthehet në shtëpi shëndosh e mirë

Futbollisti i Ferizajt, Thesar Ismajli u lëndua sot gjatë ndeshjes kundë Ulpianës. Gjendja e tij ishte mjaft kritike, ku...

E mahnitshme, Kosova më e mira e Evropianit

Sukses të jashtëzakonshëm kanë arritur xhudistët kosovarë. Kosova është përfaqësuesja më e suksesshme në Evropianin që të dielën përfundoi në Lisbonë të...

FFK reagon për incidentet e kësaj fundjave

Kjo fundjavë në futbollin e Kosovës u përcjell me disa incidente dhe me dhunë në ndeshje të Ligës së Parë dhe të Ligës së...

Sulmohet gjyqtari kryesor në ndeshjen mes Ferizajt dhe Ulpianës, intervenon edhe Policia e Kosovës

Dueli ndërmjet Ferizajt dhe Ulpianës nuk e ka gjetur fundin. Takimi është ndërprerë në minutën e 95-të, pasi që gjyqtari kryesor i ndeshjes Petrit...

Recent Comments